Popis službyPodmínky k vyfrézováníFotogalerieNovinkyČlánkyKontakt

Podmínky k vyfrézování

 

Přiměřeně dobrý technický stav komínu, průchozí komínový průduch a soudržnost komínového zdiva jsou výchozími podmínkami pro úspěšné použití metody frézování. Běžně se na stavbu komínů používají klasické cihly či beton. Tyto materiály lze frézovat bez problémů. Trubky a šamotové trubky lze frézovat jen některé. Existují ale materiály, které frézovat nelze. Mezi ně patří například kámen nebo keramika a plech. Podrobnosti o možnostech využití frézování pro konkrétní komínové šachty je vhodné konzultovat s profesionály.

 

Bezpečnost frézování

 

Při samotném provedení je důležité zajistit bezpečný přístup ke komínu ze střechy a místo pro odkládání vyfrézovaného materiálu. Je třeba důkladně překrýt a zajistit všechny otvory do komína a předejít tak úniku vyfrézovaného materiálu. Jemný prach, který po frézovaní zůstane v komínové šachtě vybíráme komínovými dvířky, popřípadě odsáváme průmyslovým vysavačem. Protože se frézují zpravidla již starší komíny a mnohdy dojde k ještě většímu narušení dosavadních puklin, je nutné komín po frézování vyvložkovat a tak docílit těsnosti a zamezit pronikání spalin do místnosti.

 

Nejlepší způsob


Frézování je ověřený a efektivní způsob využití a obnovení stávajícího komínu. Celý proces není náročný a držíte-li se doporučení a odborných instrukcí, pak je frézování prvním krokem k úspěšné rekonstrukci komínu.

 

aktuality

Spuštění nového webu s informacemi o frézování komínů.

komínový e-shop

 

Komínový e-shop

tipy

 

Jak vybrat správný komínový systém:
  1. porad´te se s odborníkem na frézování komínů
  2. zjistit rozsah frézování
  3. frézovat pravidelně - jak často?
  4. každý materiál nelze frézovat

kominické služby

 

další zdroje

 

Copyright @ 2011 frezovani-kominu.cz