Popis službyPodmínky k vyfrézováníFotogalerieNovinkyČlánkyKontakt

Popis služby

 

Princip frézování spočívá v použití komínové frézy a jejím rychlém otáčení v komínovém průduchu. Zařízení se ze shora spouští do komína a ocelové řetízky rotoru drtí zdivo na drobný odpad. Konečný průměr komínu určuje právě délka řetízků na obvodu frézovací hlavičky.

 

Rozsah frézování


S přihlédnutím na materiál a technický stav komína lze vyfrézovat až 1/3 tloušťky stávajícího zdiva. Je-li například současný vnitřní rozměr komína 12 cm a síla stěny komína je také 12 cm, je možné zvětšit vnitřní rozměr komína až na 20 cm. Vyfrézovaná vnitřní stěna nezůstane po zásahu frézou hladká, průměrný vnitřní rozměr obnovené komínové šachty bude tedy přibližně 19 cm. 100 mm je nejmenší možný průřez komína, který lze frézovat.

 

Frézování


Frézování minimálně zasahuje do vzhledu rekonstruované budovy. Šetří nejen náklady, ale i čas, který je pro opravu komínového systému zapotřebí. Délka celého procesu frézování se odvíjí od stávajícího materiálu v komínové šachtě a od množství, které je třeba vyfrézovat. Jde-li vše bez větších komplikací, pak se průměrná doba vyfrézování jednoho až dvou metrů komínu počítá na jednu hodinu.

 

aktuality

Spuštění nového webu s informacemi o frézování komínů.

komínový e-shop

 

Komínový e-shop

tipy

 

Jak vybrat správný komínový systém:
  1. porad´te se s odborníkem na frézování komínů
  2. zjistit rozsah frézování
  3. frézovat pravidelně - jak často?
  4. každý materiál nelze frézovat

kominické služby

 

další zdroje

 

Copyright @ 2011 frezovani-kominu.cz